בנתיבות יודעים שהעתיד הוא הנוער. הדור הבא של העיר שלנו, שללא ספק יניע את העיר קדימה, ידאג לרווחת התושבים, לחינוך, לתרבות, ואיך לא, לדור העתיד שיבוא אחריו. זו הסיבה שבעיריית נתיבות משקיעים את מיטב המשאבים לפיתוח הנוער ולהעשרתו.

מרכזי הנוער העירוניים שלנו משמשים כלב ליבה של פעילות הנוער בעיר ומרכזים אין-ספור פעילויות ערכיות ומהנות כאחד! המרכזים אטרקטיביים ויש בהם מקום לכולם! בהם צומחים, מתפתחים, מתקרבים, לומדים, נהנים, חולמים ומגשימים.

לא סתם הנוער של נתיבות הוא הנוער ברמה הגבוהה ביותר בארץ - כאן כולם מעורבים וכל אחד לוקח חלק. הנוער שלנו מתכנן ובונה את עתידו, מתוך אחריות ונכונות להיות טוב יותר ולתרום לקהילה. אצלנו בנתיבות הסיסמה הפכה לדרך חיים.

נוער נתיבות - לוקחים אחריות, מעצבים מציאות!

 

חזון האגף

מערכות החינוך, הרווחה ונתיבים בנתיבות יפעלו בשיתוף פעולה עם ההורים והנוער כדי לכוון לסייע ולחנך את הילדים והנוער בעיר להיות בעלי דרך ארץ, סבלניים ואוהבי אדם, בעלי בטחון ומסוגלות אישית המושתתים על זהות אישית וחברתית- אשר מגלים אחריות על עצמם וסביבתם כאזרחים מעורבים ואכפתיים; בעלי סקרנות, יכולת חשיבה עצמאית ואופקים רחבים; בעלי מודעות לזהותם ולמורשתם ומחויבים לערכי היהדות, הציונות והדמוקרטיה, בעלי תחושת שייכות ומחוייבות לעיר ולקהילה ושותפים לעיצוב חברה טובה יותר בישראל.

בצוות האגף יושבים באופן קבוע רכזי הש"ש אשר מתנדבים בעיר (רכז חיילי הנח"ל, רכזת גרעין בנות השירות ורכז הצופים) יחד עם רכז הכנה לשירות משמעותי, ורכזת הדרכה ומנהיגות של האגף ויחד עם מנהלת האגף בונים תמונת עתיד עבור הנערים והנערות הילדים והילדות בעיר.

עם השנים האגף גדל והולך וכיום מרכז האגף תחת ידיו כ-20 תכניות לכלל הנוער והילדים בעיר.

התכניות הינן מגוונות במיוחד ומתאימות לכל ילד וילדה נער ונערה אשר חפצה נפשם לקחת חלק בפעילות א- פורמאלית בשעות אחרי הצהריים המוקדמות ובשעות הערב המאוחרות.

האגף מתמקד בחינוך הבלתי פורמאלי כמשלים למערכת החינוך הפורמאלית של בני הנוער והילדים בעיר. 

האגף מחנך לערכים של לקיחת אחריות על הסביבה, על החברה ועל המשפחה. אכפתיות כלפי האחר וכלפי הסובב אותנו

האגף מעודד את בני הנוער ליטול יוזמה ולהנהיג רעיונות חדשים אשר יקדמו את העיר נתיבות מבחינה חברתית, מבחינה ערכית ועוד, כל זאת על מנת שבני הנוער הנוטלים אחריות יהיו מוכנים לשאת בעול לאחר שירותם הצבאי והלאומי, לחזור לעיר ולקדם דברים משמעותיים עבור כלל האוכלוסייה יחד עם אנשי העשייה הפועלים בעיר.   

מעט מהתכניות הפועלות בעיר:

  1. מועצת הנוער העירונית- מונה כ-20 תלמידים מכלל בתי הספר בעיר ומייצגת את התלמידים ברמה העירונית.
  2. תנועות הנוער השונות- בית"ר, צופים, בני עקיבא והנוער העובד והלומד ועוד
  3. תכניות הכנה לשירות משמעותי- אחריי ואיתנים
  4. תכנית יוניסטרים המקדמת יזמות עסקית ואחריות חברתית
  5. חוגי סיירות קק"ל לילדים

ועוד תכניות רבות ומגוונות.

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בפעילות ולהצטרף לעשייה המשמעותית שאגף הנוער מקדם יחד עם הנוער והמוסדות השונים בעיר.

מחכים לכם.

 

פרטי קשר:

person מנהלת אגף הנוער: טל בן דרור personכתובת: מערב נתיבות ליד האגם person דוא"ל: [email protected]