חיפוש

החממה למנהיגות רב תרבותית

מי אנחנו

החממה למנהיגות רב תרבותית, הינה מיזם ייחודי אשר נולד במרכז הצעירים בשדרות. הרעיון להפגיש בשולחן אחד צעירים רבים, מרקעים תרבותיים שונים נולד מתוך רצון לגלות את הרוב המשותף הקיים בין צעירים באשר הם.

צעירים אשר חולמים, שואפים, פועלים ומקווים לדברים דומים אך היותם מרקעים תרבותיים שונים מעולם לא הפגיש אותם לשיח חוצה מגזרים החושף מטרות זהות. ה

חממה הינה מקום למפגש, לשיתוף, לשיח נוקב וחסר פשרות, להכרת וכיבוד השונה  ובעיקר לבירור אמיתי בגובה העיניים. ההשתתפות בחממה הינה וולנטרית לגמרי, אין בה משוא פנים, כולם שווים בין שווים, מה שמביא לשולחן צעירים בעלי מוטיבציה רבה לעשות שינוי עממי ולקחת חלק בפיתוח העיר. החממה בעצם גילתה שבמקום של שונות, יש ערך גדול יותר למשפט "השלם גדול יותר מסך חלקיו"

מה עושים

החממה למנהיגות רב תרבותית היא קבוצה מגוונת של צעירים משדרות שקמה לפ
ני כשנתיים וחצי על-מנת ליצור שותפות של כל התושבים הצעירים (20-35) בעיר, במטרה להנהיג סדר יום חברתי חדש בשדרות, ולהוות גורם משפיע ויוצר מציאות דרך עבודה משותפת. התחלנו עם כשלושים צעירים מקומיים משכונות ומוצאים שונים ואנו פועלים כיום להתרחב ולשתף פעולה עם תושבים, וקהילות מגוונות בעיר על מנת להוות גוף אזרחי גדול ומשפיע שביכולתו להוביל את סדר היום בשדרות. החממה למנהיגות רב תרבותית צמחה מתוך מרכז הצעירים בשדרות אך פועלת עצמאית ומונהגת על ידי צעירים תושבי שדרות הפועלים בהתנדבות ומתוך מחויבות עמוקה לייצר תשתית חזקה של קהילת תושבים צעירה ואיכותית.

מטרותינו העיקריות, להפוך את שדרות לעיר ייחודית עם איכות חיים גבוהה לצעירים ומשפחות. בהובלתם של תושבים בעלי מחויבות חברתית, במטרה ליצור תשתית איכותית של חינוך, תעסוקה, תרבות, דיור ואיכות חיים גבוהה לכל התושבים. בשדרות כמו ערים אחרות בפריפריה קיימת עליה במספר הצעירים הבוגרים העוזבים על מנת למצוא פרנסה ולהקים משפחה במרכז, בעיקר בגלל הזדמנויות כלכליות וחברתיות משתלמות מחוץ לעירם. זוהי תופעה מדאיגה מפני שאם מצב זה ימשך, אוכלוסיות עירוניות כמו שדרות תידלדלנה, תזדקנה וכתוצאה מכך העיר תגווע. בשדרות חיים כיום יותר מ 6000 צעירים בין הגילאים 18-35. מתוכם, כ-2,000 הם דור ראשון או שני של עולים. אנו חושבים שלמרות הקשיים הרבים, שדרות היא עיר מקסימה עם פוטנציאל רב דווקא בשל היותה כפרית ומשפחתית.

בשנה האחרונה התחילו התוכניות שגיבשו הצעירים במסגרת תהליך עבודה רציני להפוך למציאות בעזרת שיתוף פעולה פורה שהצלחנו לייצר עם הרשות . הפרויקטים שאנו יוזמים מפותחים בחמש קבוצות עצמאיות הפועלות תחומי חיים שזוהו על ידי הצעירים כמרכזיים לשינוי מציאות החיים בשדרות בפרט ובאזור צפון הנגב בכלל.  


גלריית תמונות

פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
פעילויות החממה
תגובות לדף