חיפוש

לאוהבים, לילדים ולעצלנים במיוחד: מצאנו לכם 4 מסלול טיול לחול המועד!
במיוחד לחופשת הפסח: מסלול לכל אחד! לכו לתדלק ותביאו לנו קוראסון.
מאת: ראובן אדיר רומנו

טיפים לפני שמתחילים:
א. צאו לפנות בוקר. זה אולי נשמע קשוח אבל האמינו לנו שלהיתקע בפקקים הרבה יותר קשוח ומתסכל. צאו מוקדם ותרוויחו כבישים פנויים ואוויר נקי שייתן לכם התחלה של יום טוב. 
ב. לא להעמיס. תכננו עד 2 מסלולים ביום לכל היותר. אפשר להתחיל בטיול בוקר קצר ואז לקפוץ למסלול מרכזי וארוך יותר אבל לא מעבר. אתם תתעייפו ורוב הסיכויים שפחות תהנו בפעם השלישית. 

לזוגות רומנטיים: קפיצה להר הקפיצה
מה זוגות מאוהבים רוצים?! להיות לבד מול זריחה ולשתוק.
אם הקשבתם לנו ויצאתם לפנות בוקר, אתם יכולים להספיק לראות כאן זריחה מהממת לאכול משהו ולנסוע לאחד מהטיולים הבאים. בהר הקפיצה עצמו יש מצפור מרהיב שמשקיף על שדות ירוקים וגם שביל הליכה קצר בין עצים ופרחים. לפי המסורת הנוצרית ג'יזס כרייסט קפץ מכאן אל העמק ויצא ללא פגע ועקב כך ההר הוא אתר קדוש לנצרות. מה זה דורש מכם? פיפי בשטח נגיד, לא יתקבל כאן בעין יפה. 

אחלה מקום לארוחת בוקר. הר הקפיצה

אחלה מקום לארוחת בוקר. הר הקפיצה


איך מגיעים: רושמים בוויז ״הר הקפיצה״ מחנים ליד הכיכר ומגיעים למצפור.  

למשפחות עם ילדים: טיול למופת בנחל השופט
מרכז צעירים או לא, אנחנו דואגים גם שלזאטוטים יהיה מה לראות בחג. 
נחל השופט נמצא ממש ליד יקנעם (המושבה, לא העיר) והודות לרשות הטבע והגנים יש כאן מגוון מסלולים ברמות קושי שונות ואחד מהם אפילו מתאימה לעגלות ילדים ולנכים. בנוסף, במקום פזורים גם פינות פיקניק עם כסאות וספסלים ככה שאפשר לבנות על ארוחת צהריים בטבע. אם הילדים לא ישרדו טיול ארוך בלי להיות נודניקים קחו את המסלול הקצר והמעגלי ותהנו מאחד הנחלים הכי מרשימים בעונה הזו. 

מתאים לכולם. נחל השופט

מתאים לכולם. נחל השופט


איך מגיעים: רושמים בוויז ״נחל השופט״. כשנכנסים לתוך המושבה יקנעם (קחו לכם עשרים דקות סיבוב בין הבתים הפסטורליים במושבה) לוקחים ימינה לפי השילוט ומגיעים לחניון. 

למיטיבי לכת: פריחת האביב בנחל כזיב
אחד המסלולים היפים ביותר בארצנו הקטנה כולל פריחות משגעות ועצים ירוקים ואפילו מבצר צלבני מדהים. המסלול ארוך מעט ויש גם עלייה קשה לקראת הסוף אבל אם כוחכם במותניכם תנו בראש ותהנו.  

מבצר מונפורט בנחל כזיב. מפרך אבל שווה

מבצר מונפורט בנחל כזיב. מפרך אבל שווה


איך מגיעים: רושמים בוויז מצפה הילה. בכביש 89 פונים צפונה אל הכפר מעילייא והיישוב מצפה הילה, בצומת המרומזר, עוברים את הפנייה ימינה למצפה הילה וממשיכים ישר בכביש. לאחר כ-200 מטר ניתן לראות פנייה שמאלה לדרך עפר בסימון שבילים שחור. ממשיכים בכביש עוד כ-300 מטר ויורדים ימינה לדרך עפר בסימון שבילים אדום. לאחר זמן קצר נגיע למגרש חנייה, מחנים ומתחילים ללכת. 

לעצלנים עם שאיפות: אגמון החולה על עגלות
רוצים לראות טבע אבל הרגליים מסרבות לצעוד יותר מ100 מטר על שביל מרוצף?! איזה מזל שאנחנו כאן. במיוחד לאנשים כמוכם המציאו את שמורת אגמון החולה. המקום מדהים ביופיו ותוכלו לראות כאן המוני סוגים של ציפורים ומכרסמים ודגים והכי טוב?! תוכלו לעשות את כל זה כשאתם רכובים על קלנועית (golf car) ומנשנשים מצה עם שוקולד השחר. עשו טובה ותגיעו מוקדם בבוקר, בטטות כמוכם יש המון ומלאי הקלנועיות מוגבל.  

אגמון החולה. אינסטנט טיול

אגמון החולה. אינסטנט טיול


איך מגיעים: רושמים ״אגמון החולה״ בוייז אם לא קשה לכם.


הייתם במקום שווה? יש לכם טיפים נוספים לטיול? רשמו לנו כאן או כאן ונשתף את כולם. חג שמח ואל יאוש, יום יבוא תהיה פה מופלטה.


לא נכנסה לרשימה אבל שווה במיוחד: שמורת הטבע גמלא

לא נכנסה לרשימה אבל שווה במיוחד: שמורת הטבע גמלא


תגובות לדף