חיפוש

מסכמים לכם את 2017 עם הפנים קדימה


השבוע, בתזמון מושלם עם תחילתה של השנה החדשה, נוסף העוקב  ה-4,000  לדף הפייסבוק שלנו ואנחנו מתרגשים! מעבר לציון הדרך הסימבולי, שנת 2018 מסתמנת כשנת מפנה במרכז הצעירים של שדרות.


המרכז, שהינו זרוע של עיריית שדרות לנושא הצעירים, משתדרג ומתרחב במגוון תחומים: המבנה הנוכחי של המרכז עובר שיפוץ מקיף (עוד מעט מסיימים, תודה ששאלתם), השבוע חולקה "מלגת המיליון" לתושבי שדרות בהיקפים הגדולים אי פעם (קרוב ל-600 סטודנטים וסטודנטיות) וקדמה לה ההרשמה למלגת מפעל הפיס שאליה השתבצו קרוב ל-200 סטודנטים. שלושה קורסי פסיכומטרי מוזלים לתושבי העיר התקיימו במרכז ובסך הכל, בשנה החולפת עמד מספר הצעירים שקיבלו שירות במרכז, בכל התחומים, על יותר מ-2000!


אבל החלק המהותי יותר מסתכל אל פני העתיד. בשנה הקרובה יתמקד מרכז הצעירים בהנגשת השירותים הרבים אותם הוא מעניק לתושבי העיר הצעירים: ייעוץ תעסוקתי, ייעוץ להשכלה גבוהה, חלוקת מלגות, סדנאות, הכשרות מקצועיות, פיתוח קהילתי ותרבות הפנאי בעיר.


מי שהסתכל בין השורות, לא יכל שלא להבחין במגוון הרחב של האוכלוסיות המקבלות שירות ממרכז הצעירים. המלגות לא פסחו על אף אוכלוסייה, השכלה ופיתוח קריירה הם מנת חלקם של כולם, דתיים וחילוניים, נשים, גברים, רווקים, משפחות מכל הסוגים צעירים וותיקים.


טקס חלוקת מלגת המיליון 31.12.17 | צילום: פוטו דימה


"המטרה היא להפוך את השירות שלנו לנגיש ופשוט לצעירים"

אומר אריאל בן-עמי, מנהל השיווק של המרכז. "אם כרגע צעיר צריך להתקשר למרכז או לשלוח מייל כדי לקבוע פגישה בנושא מסוים, בשנה הקרובה את הפגישה הוא יקבע און-ליין במועד ובשעה שנוח לו בכמה לחיצות מהטלפון הנייד. בעתיד הקרוב מאד יוכל אותו צעיר לשלם דרך האתר על קורסים וסדנאות שמרכז הצעירים מציע, לרוב, במחירים מסובסדים."


ומה השלב השני?

"בשלב השני אנחנו רוצים להגיע לקהלים שאינם מכירים את המרכז.  כיום יש ברשותנו המון כלים וידע שמטרתם לעזור לבני העיר להפתתח במגוון תחומים. אנחנו נתקלים בהמון מקרים בהם צעירים כלל לא מודעים לשירותים האלו".


אבל לא רק בשירותים וזכויות לצעירים עסקינן. חוץ מדף הפייסבוק, המרכז מפעיל ארבעה קבוצות פייסבוק שונות בנושאים החמים ביותר לצעירים: דרושים בשדרות והסביבה: בה מציעים מעסיקים משרות באזור שדרות, תרבות בשדרות והסביבה: בה מתפרסמים הופעות ומופעי תרבות, לימודים ומלגות בשדרות: קבוצה המיועדת לסטודנטים ולמתעניינים בהשכלה גבוהה או הכשרה מקצועית ולאחרונה נוספה גם דיור בשדרות והסביבה- מחיר למשתכן בשדרות: לקראת הגרלות משרד האוצר בפרויקטים ברחבי העיר.


"בסוף, המטרה שלנו היא ליצור רשת של מידע נגיש לתושבי העיר בכל מה שמעניין אותם ואין דרך טובה יותר משימוש בחכמת ההמונים כפלטפורמה", מציין ראובן רומנו, מלגאי של מרכז הצעירים והאחראי להפעלת המדיות החברתיות שלו, "היום יותר מתמיד, ידע הוא כוח ואם אני לא יודע על ההגרלה הקרובה של מחיר למשתכן בשכונה שבה חלמתי לגור – אז אני גם מפסיד כסף וגם את החלום שלי? אין שום סיבה בעולם שמצב כזה יקרה"


לקראת השנה החדשה מתכוון המרכז גם לייצר אפיקי תוכן בתחומים שאינם הכרח תחומי הליבה שלו אך הם תחומי עניין לצעירים. המטרה המוצהרת היא להיות מוקד ידע זמין לצעירי העיר. "בחודש שעבר ראינו שהולך להיות סוף שבוע אידאלי לטיולים, אז הזדרזנו והכנו כתבה קלילה על חמישה טיולים לסופ"ש במרחק נגיעה משדרות. לפני שנייה חגגנו חנוכה? השגנו הנחה לתושבי העיר בהצגה סינדרלה לילדים שרצה בחג. באופן שוטף, אנו מפרסמים לוח שבועי עם כל אירועי התרבות שמתקיימים בשדרות ויש עוד המון דוגמאות. אנחנו הולכים יותר ויותר לכיוון של תוכן איכותי שמדבר לקהל שלנו ונותן לו ערך. המהלך הוא חלק מחזון רחב יותר שנמצא כיום בפיתוח ובקרוב יקרום עור וגידים – אז יש למה לצפות".


טקס חלוקת מלגת המיליון 31.12.17 | צילום: פוטו דימה


ומה החזון?

שהצעירים של שדרות ייהנו מהעיר שלהם. שיהיו מרוצים ממסלול החיים שבחרו ועל הדרך יהיו פעילים ומחוברים לקהילה. שדרות עוברת מהפכה גדולה לטובה הודות לרשות שבאמת משקיעה המון בכל התחומים ולכל הקהלים (דוגמה?! מעולם לא חולקו בשדרות 3.5 מיליון ש"ח כמלגות לתושבי העיר), ואנחנו רוצים שהצעירים שלנו יקחו חלק פעיל בהצעדת העיר קדימה.


"השבוע עמדתי בכנס המלגות, עייף ממרתון ארוך של קמפיין מלגות שהגיע לסיומו, אך מלא סיפוק ורגשות תודה על הכלים הניתנים למרכז הצעירים ע"י הרשות המקומית והעומד בראשה. אני יודע לומר היום בוודאות גדולה שבזכות הכלים והאפשרויות הרבות הניתנות היום על ידי הרשות, בהיבטים של פיתוח קריירה, פיתוח קהילתי, תרבות ועוד, יכולים כל צעיר וצעירה למצות את הפוטנציאל שלהם ולבנות את מרכז החיים שלהם כאן בשדרות"  מסכם יגאל ברכה מנהל מרכז הצעירים, את השנה האחרונה.


יאללה תצליחו. אנחנו כאן בשבילכם. 


המרכז החדש (בהרצה) צילום: מרכז הצעירים


המרכז החדש (בהרצה) צילום: מרכז הצעירים

תגובות לדף