חיפוש

השבוע בשדרות (31/12 עד 6/1) סילבסטר...


מאת: נעם תמיר 

עבור היהודים המסורתיים שבנינו, הלילה הקרוב שבין יום ראשון לשני הוא סתם עוד לילה,
אך גם מי שלא לוקח חלק, יודע שישראלים רבים חוגגים את ערב השנה האזרחית החדשה. רבים מאיתנו מכירים את הערב בכינויו הנפוץ, 'הסילבסטר'. מקור השם נמצא באפיפיור סילבסטר הראשון. בעוד ערב השנה החדשה נחשב ליום חג במדינות נוצריות, גם מדינות שמשתמשות בלוח השנה הגרגוריאני שאינן נוצריות, כמו ישראל, מאמצות לחיקן את חגיגות ערב השנה החדשה, במיוחד בקרב אוכלוסיות חילוניות.הסילבסטר הוא כמובן לא הכינוי היחידי שקיבל ערב השנה החדשה, ולשמחתנו, מי שמרגיש קרוב יותר למסורת עולי חבר העמים, כנראה יתחבר יותר ל'נובי גוד'. מקור ה'נובי גוד' נמצא בחגיגות השנה החדשה שנחגגת ברוסיה (ובמדינות שבעבר היו חברות בברית המועצות) כבר זמן רב. המנהג הגיע לישראל עם גלי ההגירה מחבר העמים וברית המועצות לשעבר. 

ה'נובי גוד' מהווה מעיין חלופה חילונית לחג המולד, ומביא איתו סיפורים עממים על ה'דד מורוז' (סבא כפור) כמקבילה החילונית של סנטה קלאוס מהנצרות, וכמיטב המסורת, חוגגים את הנובי גוד עם הרמת כוסית, חלוקת מתנות לילדים, הזמנת והכנסת אורחים לארוחת חג מפוארת שמתוכננת לכלול בתוכה אוכל ואלכוהול בכמויות שלא יאפשרו לאף אחד להישאר רעב או פיכח.


בערב השנה החדשה מקומות בילוי רבים בשדרות מציעים אטרקציות שונות ומגוונות למועד השמחה שמגיע עלינו לטובה אנחנו במרכז הצעירים שדרות ממליצים בחום לבלות את ערב השנה החדשה יחד עם קרוביכם ואהוביכם, בדרך שבה אתם הייתם רוצים לחגוג. מקווים שתהיה לכולכם שנה אזרחית טובה מבורכת ויאללה סנובם גודם!

 
אז איפה חוגגים בשדרות? 

אנחנו נחגוג ב-15.1 את הפתיחה של המרכז המחודש - פרטים בהמשך... אבל עד אז הנה מה שקורה בערב השנה האזרחית בשדרות:

21:00 // מסיבת Black Santa די ג'יי סמוקי ואילן פטחיה עם מוזיקה שחורה וטובורג ללא תחתית ב-45 ₪. 22:00 // מסיבת סילבסטר ב'זה', איתמר ברוך ירקיד ישבנים הישר מהעמדה. 20:00 // דניאל חן במופע סטנד-אפ ואחריו די-ג'יי אסנרתגובות לדף