חיפוש

נפתחה הרשמה למלגת "קרן אור" בבינתחומי הרצליה
"קרן אור" הינה תכנית ייחודית ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב או במנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה. התכנית מיועדת לצעירים וצעירות בעלי פוטנציאל לימודי גבוה ומוטיבציה חזקה ללמוד, שבשל מצוקה כלכלית וחברתית אינם עומדים בתנאי הקבלה הרגילים למקצועות אלה.

התכנית מאפשרת למועמדים המתאימים, שהרקע הכלכלי-חברתי בו גדלו הקשה עליהם לקבל הזדמנות ראויה להצליח בלימודים ולעמוד בקריטריוני הקבלה הגבוהים של המוסדות להשכלה גבוהה, להשיג תואר אקדמי בתחום מדעי המחשב או מנהל עסקים ולהשתלב בענף ההיי-טק או במגזר העסקי.

מפגש הכרות יתקיים ביום שישי 15.4.2016
מועד סיום ההרשמה 26.5.2016לתכנית שלושה נדבכים עיקריים:

1)
מסלול קבלה ייחודי - התכנית מיועדת למועמדים שאינם בעלי נתוני קבלה המאפשרים להתקבל במסלול הרגיל, שאינם בוגרי לימודים על-תיכוניים או תואר ראשון קודם בתחום אחר. נדרשת זכאות לתעודת בגרות מלאה, אך אין צורך בציוני בגרות גבוהים או פסיכומטרי. כמו כן נדרשת הצלחה בסדנת מיון שנמשכת שבוע ימים ובה מוערכים סיכויי המועמד להצלחה בלימודי מדעי המחשב או מנהל עסקים, ללא תלות בידע קודם. מועמדים שעברו את המיון הסוציו-אקונומי והסדנה, יזומנו לראיון אישי לבדיקת התאמתם לתכנית.

*זכאים להגיש מועמדות מי שסיימו שירות צבאי או לאומי מלא. מי שפטור משירות צבאי או לאומי יוכל להגיש מועמדות אם שירת שירות אזרחי או התנדבותי.

2) תמיכה כלכלית - במקביל לתהליך המיון האקדמי, נעשה מיון על פי בסיס כלכלי. התכנית מיועדת ליוצאי עיירות פיתוח ושכונות שיקום ומצוקה בעלי נזקקות קשה על פי קביעת ועדת המלגות של המרכז הבינתחומי. המתקבלים לתכנית זוכים במלגת שכר לימוד של למעלה מ- 90% . שכר הלימוד לתואר כולו בתכנית עומד כיום על 9,000 ₪ והוא נפרש בהדרגה על פני כל שנות הלימוד.

3) תמיכה אקדמית מוגברת - הסטודנטים זוכים לתמיכה אקדמית, הכוללת מכינות במתמטיקה ובמדעי המחשב, שיעורי תגבור, חונכות אישית וליווי אקדמי ואישי. תכנית הלימודים במדעי המחשב נפרסת על פני ארבע שנים במקום שלוש כמקובל, כדי להקל על העומס הלימודי.

נהלי הרשמה:
מועדי הרישום, דמי הרישום (בסך 70 ש"ח) וטופסי הרישום עבור המעוניינים 
להתקבל לתכנית קרן אור, שונים מן ההליך הרגיל. 
יש לפנות למנהל הרישום לקבלת הנחיות מדויקות לפני ההרשמה. 
*מספר המקומות מוגבל. 

לפרטים נוספים, להנחיות ולטופס הרישום ורשימת מסמכים נלווים שיש להגיש:

כמו כן ניתן לפנות למנהל רישום וקבלה בטל': 09-9527200 , בדוא"ל rishum@idc.ac.il
או לרכזת תכנית "קרן אור", עו"ד ענת אריאל זכאי, בטל': 09-9602427 , בדוא"ל  anat.ariel@idc.ac.il
בנושאים כלכליים, נא לפנות לגב' גלית צבי, ר' מדור מלגות בטל': 09-9527257 , בדוא"ל  gzvi@idc.ac.il 
גלריית תמונות

פלייר מעודכן_Page_1
פלייר מעודכן_Page_2
תגובות לדף