חיפוש

ההצגה "שייכת" מגיעה למכללת ספיר

יום אחד ברחוב עוצרת משטרת ישראל את יהודית, חברה בקבוצה שחיה ביחד בבניין במרכז הארץ. גם את שאר חברי הקבוצה המורכבת מנשים וילדים עוצרת המשטרה, וגם את מנהיג הקבוצה, גבר, המואשם בעברות קשות של מין והחזקת חברי הקבוצה בתנאי עבדות. כל חברות הקבוצה מופרדות. כל אחת ביחד עם ילדיה נשלחות למקלטים שונים. נאסר עליהן ליצור קשר אחת עם השנייה. מאותו רגע צריכה יהודית להתמודד עם הניתוק והפירוק של הקבוצה שהייתה משפחתה ומרכז חייה במשך 12 שנים. בהוראת הרשויות היא חוזרת לבית הוריה, אותו עזבה בנערותה, הפעם כאמא. העובדות שמתגלות לה על שהתרחש בבית המשותף של אותו גבר לו הייתה מסורה כל אותן שנים, מאיימות לשמוט את הקרקע מתחת לרגליה. מנקודה זו היא צריכה להיאבק, לבנות לעצמה ולחמשת ילדיה נתיב קיום בתוך המשפחה, הקיבוץ והחברה הישראלית אליהם היא לא מרגישה שייכת.

"שייכת", מאת אלירן כספי, היא הצגה עטורת שבחים אשר נכתבה בהשראת יומניה של יהודית הרמן שחיה כ12 שנים בכת של גואל רצון."ההצגה 'שייכת' מאת ובבימויו של אלירן כספי, בביצועה של לירז חממי, עלתה כהצגה אורחת בפסטיבל (תיאטרונטו), אבל סביר מאוד כי אם הייתה נכללת בתחרות, היתה מהווה מתחרה מכובדת להצגה הזוכה... יצירה ייחודית זו מצליחה להראות לקהל באופן נוגע וכן, מה קורה אחרי קפיצת הראש אל בריכה של חיים אחרים, חדשים לגמרי. לכו לצפות" - אנה מינייב, מרתה יודעת, מגזין תאטרון אינטרנטי, 
להמשך הביקורת >> לחצו 

ב18.3 בשעה 19.00 תגיע "שייכת" להצגה אחת במכללה ספיר, בואו לצפות ביצירה מיוחדת במינה , לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים –
שירן שואקה 0535288608 / shiranshveka@gmail.com

אתר ההצגה >> http://shayechet.co.il/

מחזה ובימוי - אלירן כספי ("טיק תיק" זוכת פרס תיאטרונטו 2013, "קילר ג'ו" זוכת פרס שחקנית השנה 2012, "כל יום חמישי" מועמדת לפרס שחקנית השנה 2013)
ביצוע - לירז חממי (שחקנית תיאטרון באר שבע)
מוסיקה ועיצוב תאורה - נדב ברנע
ניהול הצגה - שירן שואקה

תגובות לדף