חיפוש

ערב חשיפה והיכרות עם קואופרטיב "תרבוש"

"תרבוש" היא קבוצה של צעירים משדרות הפועלת כארבע שנים וצמחה בחממה למנהיגות רב-תרבותית במטרה לייצר במה למפגש תרבותי לצעירי העיר בה יוכלו ליהנות מאירועים שונים, להפיק בעצמם אירועים ולהביא לביטוי יוזמות תרבותיות שונות.

ב"תרבוש" מאמינים כי מפגש של צעירים ממגוון הרקעים, העדות והשכונות בעיר ובאזור עם תרבות ויצירה, וחשיפתם לאמנים המקומיים המוכשרים, יכולים להשיב לעיר שדרות את מעמדה כמרכז תרבותי-יצירתי, צעיר ופורה ולשמש אלטרנטיבה תרבותית אמיתית לחיים במרכז הארץ. כל זאת מתוך אמונה בפוטנציאל העצום שגלום ביצירה המקומית שבכוחה למצב את שדרות כמקום אטרקטיבי ליוצרי וצרכני תרבות.

במהלך ארבע השנים האחרונות הפיקו החברים ב"תרבוש" אירועי תרבות רבים בעיר לרבות "ג'אם שדרות" – ערבי במה פתוחה ליוצרים מקומיים ובמה לחיבורים מרתקים שהניבו הופעות מרגשות וחד פעמיות, "המדרחוב" – יריד רחוב המשלב יצירה, תרבות ופעילויות לכל המשפחה –ופרויקט "הקול מהכל" – בו אמנים ויוצרים חברו יחד לכתיבה ויצירה מוסיקלית של טקסטים שנכתבו על ידי תושבי שדרות במהלך "צוק איתן". הפרויקט זכה לחשיפה תקשורתית רבה במהלך המבצע וכן לגיוס המונים ברשת שלא מבייש סטארטאפים.

פרויקט "הכול מהקול"


הרצון כי ההתארגנות התרבותית הזו תשמור על הצביון המקומי ותהיה שייכת לתושבי שדרות עצמם הוביל לרעיון להקים קואופרטיב תרבות - 'תרבוש'. הבחירה במבנה קואפרטיבי אינה הפתעה שכן בקואופרטיב לכל חבר/ה מניה בקידום התרבות בעיר – מניה המקנה לו זכויות וחובות כשווה בין שווים. הקואופרטיב יציע סל תרבות מקומי עשיר הכולל מדרחובים, הופעות, סדנאות, תמיכה ביוצרים מקומיים ועוד. את סל התרבות ניתן יהיה לקנות עם מניה וכך לצרוך בזול וההחלטות על תוכנו ינוהלו על-ידי כל תושב/ת בעיר שיצטרפו כחברים.
כמו כן, שובר בצורתו את היחס הרגיל והמנצל בין עובד-מעסיק-צרכן והופך את כל אלו לאחד- תושבים שהופכים לבעלי עסק משותף, צורכים בו ויוצרים אותו בכוחותיהם הפנימיים.

יריד רחוב "המדרחוב"ביום א' ה- 1/3 בשעה 19:30 יתקיים ערב חשיפה והיכרות עם "תרבוש" במרכז 'נתיבים'. במהלך הערב יוצג החזון של חברי ה"תרבוש" לצד התוכניות לעתיד. כמו כן, יוצגו מהם היתרונות בחברות בקואופרטיב 'תרבוש', כיצד ניתן להפוך לבעל מניה וכיצד אתם יכולים לקחת חלק בפעילויות קיימות וליזום ולהפעיל רעיונות תרבותיים מבית היוצר שלכם.

לפרטים היכנסו לדף הפייסבוק של "תרבוש" ותנו בלייק - לחצו כאן 
דף האירוע - לחצו כאן
תגובות לדף